O nás

Společnost Driga Group spol. s r.o. založena v roce 2013, je strategickým partnerem několika významných zahraničních firem působících v různých výrobních oborech a tržních segmentech.

Našimi partnery jsou firmy z:

 • Velké Británie
 • USA
 • Kanady
 • Německa
 • Itálie

Do spektra působnosti firmy Driga Group spol s.r.o spadají následující obory:

 • těžební
 • potravinářský
 • farmaceutický
 • testilní
 • činnosti zabývající se odpadovým hospodářstvím (recyklace)

V oblasti TĚŽEBNÍHO PRŮMYSLU se Driga Group spol. s r.o. opírá o silnou nadnárodní skupinu

 • TERRASOURCE v USA, ve které jsou zahrnuty americké společnosti Gundlach, Pennsylvania Crushers a Jeffrey, v oblasti úpravárenství uhlí, koksu, nebo strusky. V široké nabídce vycházející z více než stoleté tradice je řada unikátních řešení, jako například drcení klecovými drtiči Cage Paktor.

V oblasti strojů pro FARMACEUTICKÉHO PRŮMYSLU Driga Group spol. s r.o. zastupuje přední německé výrobce plnících a balících linek pro farmaceutický a potravinářský průmysl:

společnosti Inova, Klee a Kugler ( Optima Group Pharma ).

Driga Group spol. s r.o. na českém trhu úspěšně instaluje také plně repasované tabletovací lisy, blistrovačky, nebo plnící linky ve spolupráci s Italským dodavatelem Manes, stejně jako razidla renomovaného britského výrobce iHolland.


Driga Group spol. s r.o. je rovněž výhradním zástupcem firm O’Hara Technologies, která je světovou jedničkou ve výrobě kontiunálních potahovacích linek.


V oboru sekundárního jsme partnerem německé firmě Christ Packing Systems, která vyrábí a dodává špičkové produkty pro sekundární balení(konce linek).


Driga Group spol s r.o. také zastupuje irského výrobce formátových dílů, firmu Prodieco, která je jedním z největších producentů formátových dílů pro blistrovací linky.


S rozvojem investic do životního prostředí a s novými přísnými legislativními změnami se daří úspěšně instalovat zařízení pro OBLAST RECYKLACÍ a ODPADOVÉHO HOSPODÁŘSTVÍ na elektrostatickou separaci, granulaci, aglomeraci, pulverizaci apod. Na základě bohatých zkušeností v oblasti recyklací na straně partnerů z Německa (Hamos, Pla.to), Rakouska ( Lindner, Binder Plus Co) a Itálie (SEA) je možné dodat komplexní řešení celkové recyklační technologie „na klíč“.

Recyklace plastů na vysoké úrovni materiálů samozřejmě vyžaduje, aby byly plasty tříděny podle různých druhů. Kombinace mobilní blízké infračervené technologie a jiskrové spektrometrie umožňuje identifikaci prakticky veškerých typů plastů (GUT).


V oblasti TEXTILNÍHO PRŮMYSLU se Driga Group spol. s r.o. se zastoupením výrobce BONAS (Van de Wiele Group) řadí mezi přední dodavatele žákárské (jacquard) technologie. Kromě firmy Bonas firma Driga Group spol. s r.o. zastupuje španělskou firmu ICOMATEX ( úpravárenské stroje ) a CCI ( Taiwan – vzorovací technologie ).


Výstavy a veletrhy


TĚŽEBNÍ PRŮMYSL

V oblasti těžebního průmyslu Driga Group spol. s r.o. zastupuje na ČS a SK trhu silnou skupinu Terrasource z USA, ve které jsou zahrnuty americké společnosti Gundlach, Pennsylvania Crushers a Jeffrey, v oblasti těžby a úpravárenství uhlí, koksu, nebo strusky a měkkých hornin ( vápenec ). V portfoliu máme zejména drtiče, které poskytují speciální řešení na klíč, například pokud je požadována přesná křivka zrnitosti výstupního produktu pro fluidní kotle, šetrné drcení těženého uhlí, apod…


TEXTILNÍ PRŮMYSL

V oblasti textilního průmyslu Driga Group spol. s r.o. zastupuje belgickou firmu Bonas ( původně britský výrobce, dnes člen skupiny Van de Wiele ), předního výrobce elektronických žakarů, dále španělskou firmu Icomatex, která se zabývá výrobou nových i repasí použitých úpravárenských technologií : napínacích rámů, sušících linek, jiggerů, kalandrů, sušících linek,opalovacích linke, atd…


RECYKLACE A SEPARACE

Společnost Driga Group spol. s r.o. se v oblasti zpracování druhotných surovin zabývá především recyklací plastových materiálů (PE, PP, PA, PET, PVC, PS, ABS,…), různých druhů materiálů z výroby (přetoky, výlisky,…), pryžových materiálů (pneumatiky), odpadu z elektrických a elektronických zařízení (faxy, tiskárny, tonery,…), zpracováním materiálů z komunálních odpadů (žluté kontejnery), zpracováním kovových materiálů a v neposlední řadě také zpracováním biomasy a papíru. Nově spolupracujeme se zahraničními partnery v oblasti přípravy materiálu pro alternativní paliva nebo termické zpracování.


POTRAVINÁŘSTVÍ A FARMACIE

Společnost Driga Group spol. s r.o. zastupuje na českém a slovenském trhu firmy, které představují špičku v oboru plnění, tabletování a zpracování farmaceutických a potravinářských aplikací.

I Holland – Velká Británie – Britská společnost I Holand je již přes 60 let jedním z předních výrobců razících nástrojů pro tabletování. Výrobky firmy I Holland používají přední výrobci léčiv a potravinářských produktů ve více než 90-ti zemích světa.

Prodieco Pharmaceutical Components – Prodieco je přední světový nezávislý výrovce formátových dílů pro blistrová balení.

Optima Group Pharma – Německá společnost Optima Group Pharma nabízí unikátní technologie pro tekuté i práškové formy na poli farmaceutické výroby a diagnostiky.

O’Hara Technologies – O’Hara Technologies představuje světovou špičku ve výrobě a vývoji kontinuálních potahovacích linek.

Christ Packing Machines – Německé řešení konce linek, je velmi inovativní s německou precizností a s ohledem na detail.

Criofarma – Italská společnost Criofarma se specializuje na výrobu a výzkum v oblasti lyofilizace. Od roku 1962 se Criofarma zabývá výrobou a vývojem lyofilizačních technologií a to jak konvenčních tak i řešení na míru požadavkům zákazníků.

Manes Machine – Manes Machine, italská firma s více než 50-ti letou tradicí specializující se na výrobu strojů a zařízení pro chemický, farmaceuticky a potravinářský průmysl.